Obrazy Caravaggia w kościele św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim

Caravaggio połączył Zamek Królewski w Warszawie i kościół św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim

Aktualności Kościół

Fantastyczna informacja dla miłośników dorobku Caravaggia! Już od grudnia dwie kopie wybitnych dzieł mistrza baroku „Złożenie do grobu”, znanego również jako „Zdjęcie z krzyża” oraz „Siedem uczynków miłosierdzia” możecie zobaczyć w kościele św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim. Premierowy pokaz już 12 grudnia o godz. 10:00 podczas Mszy Świętej (obraz będzie można zobaczyć również po Eucharystii).

Caravaggio był jednym z najbardziej nowatorskich artystów baroku, a siła oddziaływania jego twórczości nie słabnie. Od listopada dwa wybite dzieła Caravaggia można oglądać na Zamku Królewskim w Warszawie. To „Chłopiec gryziony przez jaszczurkę” i „Narcyz przy źródle”. Tym samym Caravaggio połączył Zamek Królewski w Warszawie i kościół św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim.

Nie każdy ma jednak możliwość odwiedzić wystawę w Warszawie, a wierzę, że sztuka powinna być dostępna dla wszystkich. Między innymi stąd moja powyższa inicjatywa. Dzięki niej mieszkańcy Aleksandrowa i osoby goszczące w naszej świątyni mogą zobaczyć wierne kopie dzieł ze światowego kanonu sztuki, przemawiające swoim pięknem i monumentalnością. Są to kolejne dzieła, dla których warto odwiedzić kościół św. Stanisława Kostki.

Zapraszam już 12 grudnia o 10:00 do kościoła św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim.

Pozdrawiam

ks. Jacek