Dwudziesta Trzecia Niedziela zwykła – zaproszenie na liturgię 04.09.2022r.

Aktualności Kościół

Zapraszam serdecznie na naszą niedzielną liturgię, podczas której usłyszymy wezwanie Chrystusa brzmiące: Kto nie wyrzeka się wszystkiego, ten nie może pójść za mną, nie może być moim uczniem.

Pytanie, czy Jezus jest tylko idolem, wzorem lub też jego nauka skierowana jest tylko do biedoty? Czy też do marginesu społecznego lub też do ludzi, którzy nie posiadają niczego w sensie materialnym? Nie. Chodzi tutaj o to, by przyjąć orędzie, by zrozumieć czym jest przesłanie Ducha.

Nie możemy być na uwięzi rzeczy materialnych, materialnego konkretu. Zdobycie czy wypracowanie w sobie dystansu do rzeczywistości materialnej, wbrew pozorom daje więcej możliwości pozyskania tego co jest materialne, od chęci, czy też chciwości, czy posiadania za wszelką cenę. To jest owa przestrzeń wewnętrznego rozwoju, wewnętrznego ducha i jednocześnie wewnętrznej przestrzeni, która jest wolna, która warunkuje to, że dokonujemy wyborów i nawet wtedy idąc przez życie, nie będąc wewnętrznie skrępowani, możemy zdobywać i realizować określone cele.

ks. Jacek Stasiak