Koncert kolęd_Zaprasza ks. Jacek Stasiak

Koncert kolęd. Zapraszam!

Aktualności Kościół

Zapraszam na niedzielne nabożeństwo połączone z uroczystym koncertem kolęd. W kościele św. Stanisława Kostki wystąpią wspaniali artyści, którzy wykonają najpiękniejsze polskie kolędy. Cieszę się, że po raz kolejny nasz kościół będzie miejscem spotkania modlitwy ze sztuką, a fantastyczne warunki akustyczne, jakie tutaj mamy, pozwolą w pełni wybrzmieć muzyce na chwałę naszego Pana.

Przedstawiam krótki opis artystów, których będziemy mogli usłyszeć już 5 stycznia o godz. 10.00 w kościele św. Stanisława Kostki:

🎙️ Anna Cegielska – po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina była korepetytorem solistów i chóru w Państwowej Operetce Warszawskiej, a także brała udział w przedstawieniach. W latach 1982 – 2005 jako artystka Chóru Filharmonii Narodowej śpiewała w ponad 900 koncertach i przedstawieniach operowych pod kierunkiem takich dyrygentów, jak Krzysztof Penderecki, Kazimierz Kord, Seigi Ozawa, Lorin Mazel, Leonard Bernstein, Jerzy Semkow, Jerzy Maksymiuk i wielu innych wspaniałych muzyków, nie tylko w Polsce, ale też we Włoszech – w Rzymie, Mediolanie (La Scala), Wenecji, Taorminie, Francji – Paryż, w Niemczech – Monachium, Szwajcarii, Belgii, Hiszpanii. Anna Cegielska jest również dyplomowanym nauczycielem. W Młodzieżowym Domu Kultury im. M. Gwizdak w Warszawie założyła Muzyczny Zespół Integracyjny Brawo. Przygotowywane przez nią programy zdobywały wielkie uznanie publiczności. Były prezentowane podczas festiwali, przeglądów i nagradzane pucharami, wyróżnieniami, dyplomami. Inspiracją do podjęcia pracy z młodzieżą niepełnosprawną był koncert zorganizowany przez Fundację „Latająca Akademia” Elżbiety Matanicz-Onoszko w Łazienkach Królewskich, z którą współpracowała przez wiele lat jako pedagog i pianistka.

🎙️ dr hab. Dorota Cegielska – fagocistka Ur. w Warszawie w 1978 roku. W 2002 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Krzysztofa Kamińskiego. W tym samym roku rozpoczęła pracę jako asystentka w jego klasie. Od 1998 roku jest pierwszą fagocistką Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. W latach 2003-2005 studiowała na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Thornton School of Music w Los Angeles. W tym czasie koncertowała z orkiestrami American Youth Symphony, Debut Orchestra i USC Wind Ensamble w takich salach jak: Carnegie Hall, Walt Disney Concert Hall. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich m.in. w: • Henry Mancini Institute (Los Angeles, 2004), • Idyllwild Art. Summer Program (Kalifornia, lata 1999-2003), • Das Treffen (Bayreuth, lata 1998-2001). W 2010 roku ukończyła trzyletnie studia doktoranckie w Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2012 roku otrzymała tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2019 roku otrzymała tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Jest laureatką wielu konkursów fagotowych i kameralnych. Jest współzałożycielką zespołów kameralnych o profilu klasycznym („Tenerezza”), a także nieco lżejszym („Mellow Five”), z którymi z powodzeniem koncertuje w Łodzi i na terenie całego kraju. Była współorganizatorką i pomysłodawczynią Międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego SaxFest organizowanego w Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 2009-2012. W latach 2011-2015 prowadziła ożywioną działalność koncertową, zarówno solową jak i kameralną. W 2015 roku wydała płytę duetu Clarigotto – tworzonego z Mirosławem Kłysem. W 2017 roku nagrała płytę „Klasyka Polskiej Rozrywki” z zespołem Grohman Orchestra, zawierającą aranżacje Krzysztofa Herdzina. W 2023 roku nagrała solową płytę „Jazzy Beats & Bassoon Soul”. W 2014 roku została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi – przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Nieustannie poszukując nowych możliwości rozwoju, założyła kanał CoffeeBASsoon na platformie YouTube, na którym, w konwencji prywatnego spotkania „na kawie” z fagocistą, dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym – pedagogicznym i artystycznym. Porusza tematy edukacji, koncertowania solo, kameralnie i symfonicznie oraz prowadzi rozmowy z artystami, z którymi na co dzień współpracuje. W 2022 roku założyła stronę www.sweetlemonmusicpic.com gdzie opowiada o swoim najnowszym narzędziu edukacyjnym dla dzieci i młodzieży uczącej się gry na instrumencie – muzycznych piktogramach. Od 2020 roku współpracuje z firmą Studio GRANTOR i Ars Sonora podczas nagrań audio-video, płyt CD i realizacji streamingów koncertów solowych, kameralnych i symfonicznych. Od 2021 jest związana na stałe ze Studiem GRANTOR i jest współtwórczynią wszystkich projektów i realizacji audio/wizualnych sygnowanych tą marką.

🎙️Natalia Kłys – uczennica pierwszej klasy ZSM im. S. Moniuszki w Łodzi w klasie skrzypiec prof. Marty Niedźwiedzkiej. Jest na początku swojej drogi muzycznej, ale już uwielbia grać koncerty, a jeśli do tego towarzyszy jej rodzina i przyjaciele to jest w swoim żywiole.

🎙️ Piotr Sobczak – jest łodzianinem i absolwentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie wiolonczeli. Jeszcze będąc studentem rozpoczął pracę pedagogiczną na macierzystej uczelni. W 1992 r. po wygraniu egzaminu konkursowego, otrzymał stanowisko lidera grupy wiolonczel w Cairo Symphony Orchestra. Będąc koncertmistrzem wiolonczel prowadził bogatą działalność artystyczną, która obfitowała w niezliczone koncerty i występy nie tylko z Cairo Symphony Orchestra. Występował jako wiolonczelista Kwartetu Smyczkowego Kairskiej Opery, a także Orkiestry Kameralnej „Amadeus”. Podczas licznych solowych recitali i koncertów kameralnych propagował muzykę polską i egipską. Wykonywał również utwory egipskich kompozytorów które były jemu dedykowane. Po kilkuletnim pobycie w Egipcie, na krótko powrócił swojego rodzinnego miasta – do Łodzi i rozpoczął pracę w orkiestrze symfonicznej Filharmonii Łódzkiej. W 1997 r. po wygraniu egzaminu konkursowego otrzymał stanowisko lidera grupy wiolonczel w Orkiestrze Symfonicznej fińskiego miasta Joensuu w północnej Karelii. Mieszka tam i pracuje do dziś. Jest laureatem dwóch Konkursów Kameralnych w Łodzi (Kwartet Smyczkowy oraz Trio Fortepianowe) i finalistą Konkursu wiolonczelowego im. D. Danczowskiego w Poznaniu. Był wiolonczelistą Sekstetu Smyczkowego „Studio”. Ma w swojej artystycznej biografii wiele występów, nagrań koncertowych i studyjnych, recitali wiolonczelowych, oraz koncertów kameralnych. Brał czynny udział w wielu kursach mistrzowskich (Weimar, Bayreuth, Kerkrade, Łańcut) z najsłynniejszymi wiolonczelistami drugiej połowy XX wieku. Od czasów studenckich wyjątkowym zainteresowaniem darzył muzykę dawną, szczególnie wykonywaną na instrumentach dawnych. Swoją pasje do muzyki dawnej uzewnętrznił występując jako gambista w zespołach kameralnych, a także wykonując słynne arie na violę da gamba w wielkich orkiestrowych dziełach mistrzów baroku. Zamiłowanie do baroku i instrumentów z tamtych czasów nigdy nie minęło i jest ciągle żywe.

🎙️ Krzysztof Łuciuk – skrzypek, reżyser dźwięku, producent muzyczny Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Zenona Płoszaja. Od 1984 r. pracuje w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina, od 1987 roku jest prowadzącym grupę II skrzypiec. Poza pracą z w orkiestrze współpracował z wieloma instytucjami i zespołami, m.in. Polską Agencją Artystyczną PAGART, festiwalem Geyer Music Factory, Łódź Chamber Orchestra, kwartetem smyczkowym im. Artura Rubinsteina i The Arcus String Quartet, a także triem jazzowym Leszka Kułakowskiego. Od 2006 r. prowadzi firmę GRANTOR, która zajmuje się organizacją koncertów, realizacją i produkcją muzyczną. Specjalizuje się w realizacjach projektów muzycznych z muzyką kameralną. W 2016 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadał mu odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.