Osiemnasta Niedziela zwykła – zaproszenie na mszę świętą

Aktualności Kościół

Przed nami Osiemnasta Niedziela zwykła.

Tym razem Chrystus stawia przed nami problem decyzji i wyboru. Czy mamy optować za tym, iż życie ludzkie opiera się tylko i wyłącznie na zaufaniu materialnemu konkretowi i naszej wiedzy i decyzji, o tym jak żyć, postępować, również co do wyboru w przyszłości? Czy też w tym światopoglądzie, czy obrazie postrzegania rzeczywistości ludzkiego życia, uwzględniamy także Boga?

Te słowa przytoczone z Ewangelii: „Głupcze, jeszcze dzisiaj zażądają twej duszy, pomimo tego, że gromadziłeś ogromne zasoby dóbr materialnych”, to ostrzeżenie, które nie jest wysuwaniem argumentów strachu. Wręcz przeciwnie, mówi nam o przypomnieniu hierarchii wartości i o tym, iż człowiek nie może lub nie powinien zastępować miejsca Boga, tym bardziej sam czynić się Bogiem w tych ostatecznych wymiarach i decyzjach.

Chciejmy wziąć to pod uwagę, szczególnie w czasach kiedy słowo człowiek, owszem brzmi dumnie, ale nie jest wyczerpaniem wszystkich możliwości dotyczących naszego przeznaczenia, losu, zdrowia, choroby, życia czy śmierci.

Z tą refleksją zostawiam Państwa, by przemyśleć i prześledzić nasze rozważanie w zbliżającą się niedzielę.

ks. Jacek Stasiak