Szesnasta Niedziela Zwykła – zaproszenie na liturgię 23.07.2023r.

Aktualności Kościół

Patrząc na życie widzimy, że w tym świecie mają się dobrze zarówno ci, którzy przestrzegają przykazań, a nawet jeżeli są dalecy od nich, to ogólnych zasad dobra jak i ci, którzy z moralnością, prawem, uczciwością, dobrocią są na bakier. A więc ten dobry owoc pszenicy i chwast.

Dla nas, którzy chcemy żyć według kodeksu moralnego Chrystusa, wydaje się niekiedy niesprawiedliwe. Dlaczego Bóg pozwala na to, by to zło wzrastało, miało się dobrze, a nam którzy żyjemy zgodnie z Jego nauką, niekiedy ten krzyż codzienności bardzo doskwiera?

Naturalnie, jest to tajemnica Bożej pedagogiki, ale jednocześnie mamy w tym zawartą pewną szansę, bo Bóg nie jest tylko i wyłącznie sędzią. Mówi – mamy czas, czas żniwa, kiedy nastąpi rozdzielenie dobrych od złych, pszenicy, ziarna od plew. Ale ten czas to jest szansa dla grzesznika. To jest szansa możliwości bycia kimś innym.

Zapraszam serdecznie na nasze rozważania podczas niedzielnej eucharystii, na godz. 10.00 do kościoła św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim.

ks. Jacek Stasiak