Szósta Niedziela zwykła – Czy jesteśmy tu za karę?

Aktualności Kościół Uncategorized

Czy jesteśmy tu za karę?
Te słowa, które są pytaniem a zostały wyśpiewane przez Edytę Geppert w utworze „Zamiast” są pytaniem każdego z nas, kiedy dotyka nas szarość i monotonia życia, kiedy nie chcemy skarżyć się na swój los i przyjmujemy wszystko potulnie jak baranek, ale zawsze tkwi w nas ta nadzieja, że Ty wiesz co robisz Panie. Kiedy stajemy przed rachunkiem sumienia, codziennym, tygodniowym lub życiowym, przyznajemy się, że nie pamiętamy ile mamy grzechów, ale ufamy w to, że i tak daruje nam wszystko, bo nie jest drobiazgowy.

Dzisiaj Chrystus staje przed nami z nową wykładnią prawa. Przyszedłem wypełnić a nie znieść. „Dopóki niebo i ziemia nie przeminie, ani jedna kreska ani jota nie będzie zmieniona. A kto by zmienił choć najmniejszą prawdę i takiej uczył, nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego.”

Pewnie możemy zapytać a jak się to ma z wiarygodnością i szczerością przepowiadania w naszych czasach? Manipulowanie słowem Ewangelii, wykorzystywanie ambony do celów politycznych byle posiąść rząd dusz. Czy zapomnieliśmy o tych słowach Chrystusa „Kto zmieni choćby najmniejsze z nich, nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego”.

ks. Jacek Stasiak