Wniebowstąpienie to dla nas nadzieja – zaproszenie na rozważania liturgiczne w niedzielę 29.05.2022r.

Kościół

Przed nami ostatnia niedziela okresu wielkanocnego spinająca klamrą wszystkie dotychczasowe wydarzenia, począwszy od Zmartwychwstania, poprzez zesłanie Ducha Świętego aż do momentu pożegnania Mistrza z Nazaretu z Jego uczniami i odejścia do chwały, którą my umownie nazywamy Niebem. Tak naprawdę te wydarzenia polegające na chwale Zmartwychwstania, zesłaniu Ducha Św. i Wniebowstąpieniu dokonały się w tym samym momencie. Jednak na przestrzeni historii, również na potrzeby religijności zostały w kalendarzu liturgicznym rozbite na osobne wydarzenia.

Niemniej Wniebowstąpienie to dla nas nie tylko nadzieja i drogowskaz spojrzenia w górę, gdzie dążymy do rzeczywistości ducha, ale przede wszystkim wezwanie do realizacji tych szczytnych celów, jakie Chrystus zostawił nam w Dobrej Nowinie. Jest to powtórnie obietnica zapewnienia nam Jego obecności poprzez działanie Ducha Świętego, poznanie prawdy i wlanie w nasze, uczniów, serca otuchy do mężnego wyznawania wiary.

Na nasze liturgiczne rozważania zapraszam w niedzielę na godz. 10.00 do kościoła św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim.

ks. Jacek Stasiak