Zakończenie roku szkolnego 2024

Szkoły

Uczniowie szkół Scholar Erazmus – szkoły w Aleksandrowie Łódzkim świętowali zakończenie roku szkolnego podczas uroczystego apelu w pięknym, zabytkowym kościele św. Stanisława Kostki. To wnętrze, w którym na każdym kroku historia spotyka się ze sztuką.

Cieszę się, że nasi uczniowie mogli właśnie w takim otoczeniu celebrować zakończenie roku szkolnego. Tym bardziej, iż stanowiło ono piękne tło dla występu artystycznego naszych młodszych uczniów, który otworzył dzisiejsze spotkanie.

To był wyjątkowy rok, w którym mogliśmy pokazać, jak mocno zależy nam na naszych szkołach, na tym, co udał się wspólnie stworzyć w Scholar i Erazmus, na Uczniach i całej naszej społeczności. Jednocześnie był to rok bogaty w liczne sukcesy naszych podopiecznych, te duże i te codzienne, ale nie mniej ważne. 👏👏 Dzisiaj podczas uroczystego apelu wręczyłem nagrody i dyplomy uczniom, którzy wyróżnili się osiągnięciami w nauce i frekwencją oraz na innych polach.

Obok sukcesów naukowych, jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy przez ten rok nieraz pokazali, że są świetnymi przyjaciółmi, wrażliwymi na innych, otwartymi, życzliwymi. Młodymi ludźmi umiejącymi nieść pomoc i odważnie mierzącymi się z codziennymi wyzwaniami i trudnościami. I za to każdy z nich zasługuje dzisiaj na symboliczny biało – czerwony pasek.

Podczas swojego przemówienia zwróciłem uwagę na niełatwy egzamin, który przeszliśmy w tym roku, a który wszyscy zdaliśmy pokazując, jak ważna jest nasza misja i praca dla uczniów. Dziękuję Nauczycielom, wszystkim Pracownikom Scholar i Erazmus, Rodzicom i Uczniom. „Ten zawód nie jest zawodem typowym, dla każdego. Dzisiaj niemodne jest słowo powołanie, misja. Jeżeli człowiek nie będzie wkładał serca i patrzył sercem na to, co robi, nie będzie zdolny do zrozumienia problemów małego człowieka”.

Dyrektor, ks. prof. Jacek Stasiak.

____________________________

ks. dr hab. n. hum. prof. WSIiU Jacek Stasiak

dr h.c. multi,

Kościół św. Stanisława Kostki

Aleksandrów Łódzki, pl. T. Kościuszki 13