Zaproszenie na święcenie pokarmów oraz Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny do kościoła św. Stanisława Kostki. Życzenia wielkanocne

Aktualności Kościół

Dobiega końca czas Wielkiego Postu, czas pokuty, czas refleksji, czas naszego wzajemnego pojednania między sobą i z Bogiem.

Serdecznie zapraszam na uroczystości związane z liturgią Wielkiej Nocy do naszej świątyni.

Wielka Sobota tradycja polska, chrześcijańska, święcenie pokarmów, kiedy wraz z całymi rodzinami udajemy się do świątyń, aby kapłan mógł poświęcić pokarmy przygotowane na stół wielkanocny.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę, odbędzie się w naszym kościele w godz. od 9.00 do 12.00.

Wszystkich, którzy będą w duchu wiary chrześcijańskiej przeżywali te święta, zapraszam do kościoła św. Stanisława Kostki w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny na godz. 10.00.

Składam również serdeczne życzenia świąteczne, wewnętrznego pokoju, tego co przynosi nam Chrystus, bycia ze sobą razem, bo czasu dla wspólnoty stołu mamy obecnie tak niewiele.
Niechże więc Ten, który powiedział „Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich”, bez względu na to jakimi jesteśmy gorliwymi wyznawcami Chrystusa, niech ten czas będzie czasem pojednania, czasem rodzinnych spotkań i czasem zasmakowania tego co nazywa się miłością bliźniego i drugiego człowieka. Zdrowych, spokojnych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

ks. Jacek Stasiak