Zaproszenie na Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2023r.

Aktualności Kościół

Zapraszam Państwa na eucharystię podczas Uroczystości Objawienia Pańskiego, zwaną w naszej polskiej religijności i pobożności, Świętem Trzech Króli. Tę nazwę zawdzięcza trzem symbolicznym magom, którzy w poszukiwaniu obiecanego przez proroków Zbawiciela, dotarli do Betlejem i w żłobie odnaleźli tego, który miał być spełnieniem ludzkich nadziei.

Kacper, Melchior i Baltazar, te symboliczne imiona, które wypisujemy na drzwiach naszych mieszkań będą jednocześnie przewodnikami podczas naszej refleksji biblijnej, w czasie mszy świętej. Ale tak dla całego świata, dla tych którzy poszukują dobra, dla wszystkich ludzi dobrej woli, tych których będziemy spotykali, tych którzy są na wyciągnięcie ręki, naszych sąsiadów, naszych rodzin, ten znak tych trzech liter, ma być świadomym świadectwem tego, że w tym domu, w tej rodzinie są ludzie, którzy kultywują, prezentują i starają się praktykować ideały Chrystusowe. Jest to także pewne wewnętrzne zobowiązanie i dla nas nadzieja na to, że świat dzięki takim postępowaniom i wartościom ewangelicznym, które traktujemy na serio, może być i będzie lepszy.

Na nasze liturgiczne rozważania zapraszam 6 stycznia na godz. 10.00 do kościoła św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim.

ks. Jacek Stasiak