Trzydziesta Druga Niedziela zwykła – zaproszenie na liturgię 06.11.2022r.

Aktualności Kościół

Składam podziękowania i wyrazy wdzięczności za życzliwość, miłe słowa i życzenia związane z uroczystością nadania mi kolejnego, czwartego Doktoratu Honoris Causa.
Doktor Honoris Causa jest jednym z najwyższych wyróżnień naukowych.

Na moje zaszczytne tytuły, składa się dorobek naukowy poświęcony dziedzinie ekonomii i zarządzania. Jeszcze raz dziękuję Wszystkim, którzy zechcieli dostrzec moje osiągnięcia i dzielić ze mną tę wspólną radość.

Przed nami kolejna niedziela i uduchowione życie zbawionych, zasada dialogu Chrystusa z Faryzeuszami. Chrystus wyraźnie podkreśla dwa porządki rzeczy, porządek doczesny i porządek duchowy. Porządek doczesny kieruje się zupełnie innymi prawami: rozwodu, śmierci, powtórnego małżeństwa, potomstwa, dziedziczenia. Ale tak naprawdę duchowość i świętość nie ma płci. Tej płaszczyzny nie da się wytłumaczyć w naszych racjonalnych wytłumaczeniach świata. Możemy przez zmysł wiary jedynie dostrzegać to, iż po śmierci przenosimy się w zupełnie inną sferę ducha, życia i egzystencji.

Na nasze liturgiczne rozważania zapraszam w niedzielę na godz. 10.00 do kościoła św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim.

ks. Jacek Stasiak