Wyjątkowy koncert organowy

Kościół

W kościele św. Stanisława Kostki mieliśmy przyjemność wysłuchać wyjątkowego koncertu organowego. Wyjątkowego, ponieważ wśród gości znalazła się Prorektor Bukhara State Medical Institute, Pani Jarilkasinova Gaukhar. Na moje zaproszenie Pani Prorektor gościła z wizytą w Centrum Medycznym Herbrand w ramach współpracy partnerskiej między Herbrandem i Bukhara State Medical Institute. Przy tej okazji zwiedziła również piękny kościół św. Stanisława Kostki.

Podczas koncertu wybrzmiały utwory Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela, Antoniego Chlondowskiego, Michała Ogińskiego i Borisa Savelieva. Prezentacja dźwiękowa organów, mnogość i czystość dźwięków zrobiły duże wrażenie na słuchaczach. Pani Prorektor i inni goście mogli również poznać historię kościoła św. Stanisława oraz zabytków, dzieł sztuki i pamiątek zgromadzonych w świątyni.

Wcześniej Pani Prorektor spotkała się ze specjalistami CM Herbrand, którzy zaprezentowali urządzenia do rehabilitacji i fizjoterapii, w tym innowacje rzadko pojawiające się w innych placówkach. Mieliśmy również przyjemność oprowadzić Panią Prorektor po najważniejszych zabytkach Łodzi oraz pokazać szkoły Scholar i Erazmus.

Więcej zdjęć: www.facebook.com/ksJacekStasiak