Dwudziesta Szósta Niedziela zwykła – zaproszenie na liturgię

Aktualności Kościół

Niedzielna ewangelia daje nam pod rozwagę tekst o bogaczu i Łazarzu.
Dwa przeciwstawne światy, świat bogactwa, hedonistycznego używania tego co nazywa się życiem pełnym zbytku i świat nędzy, biedy wyjątkowej, czyli ten margines społeczny, który możemy zauważać na co dzień.

Ale jest pytanie czy to tylko takie biało czarne zestawienie dwóch kontrastów? Czy ten obraz bogacza, to nie jest ikona współczesnego człowieka, posiadającego wszystko, dobra materialne, możliwość zdobywania przestrzeni, samorozwoju, dbania o swoje własne ciało i zdrowie, a jednocześnie zapominającego o tym co jest ważne i co powinno być priorytetem? Poza smakowaniem świata jest jeszcze coś co stanowi o naszej wartości jako człowieka, ten drugi obraz, obraz Łazarza.

Jednocześnie polecam uwadze moją ostatnią książkę „Ignoramus et ignorabimus”, napisaną  w formie rozważań religijnych. Zachęcam do nabycia i lektury tej książki, która jest owocem moich trzyletnich kazań w miejscu ludzi myślących, czyli kościele św. Stanisława Kostki. Książkę jako cegiełkę można nabyć w każdą niedzielę po mszy świętej.

ks. Jacek Stasiak