Trzecia Niedziela Wielkanocna oraz Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – zaproszenie na liturgiczne rozważania

Aktualności Kościół

Wypłyń na głębię, zarzuć sieć.
Ryzyko wiary, konieczność zaufania Bogu pomimo tego, iż ludzki rozum czy logika podpowiadają zupełnie inne rozwiązanie. To wypłynięcie na głębię wiąże się z ryzkiem, ale także z osiągnięciem wielkiej nagrody. Symbolem tego jest obfity połów. Jednak Chrystus mówi o zupełnie innym połowie: od dzisiaj będziesz łowił ludzi. Specyficzne powołanie nie tylko apostołów, ale również i każdego z nas, poprzez świadectwo wiary, zaufanie i pełną ufność w Tego, w którego wierzymy.


Miejmy nadzieję, że refleksja oparta na tekście ewangelicznym, pozwoli nam zrozumieć jak wielkim darem jest wiara, i że warto zaufać czyli zaryzykować, bo nie chodzi o doczesne sprawy, ale o zbawienie wieczne.

Na nasze liturgiczne rozważania zapraszam w niedzielę na godz. 10.00 do kościoła św. Stanisława Kostki w Aleksandrowie Łódzkim.

We wtorek zapraszam na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, ale także na Święto Konstytucji 3 Maja. Ta tożsamość dat – historycznej z religijną powoduje to, iż  przeżywamy to Święto Maryjne w sposób szczególny. Chciejmy więc poprzez powrót do Maryjnej tradycji, do śpiewania znanych pieśni Maryjnych, jednocześnie utożsamić sobie związek z naszymi narodowymi korzeniami.
Konstytucja 3 Maja – pakiet wolności i jednocześnie wielka deklaracja pamięci o tym, jaka powinna być nasza Ojczyzna. Niech hołd oddany naszym przodkom, również i dzisiaj owocuje tym, że będziemy z troską i odpowiedzialnością myśleć o tej, która nazywa się Polską.

ks. Jacek Stasiak